AirDroid Bilgisayardan Telefonu Kontrol

Bilgisayardan Telefona Bağlanmak

Bir çoğumuz iş hayatında bilgisayar başındayız. Bazen telefondan bazen bilgisayardan bir çok kişi ile görüşmemiz gerekiyor. Bunu basit bir uygulama ile hepsini bilgisayar başından yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan mesajlarınızı okuyabilir ve mesaj gönderebilirsiniz, Aramalar yapabilir ve çağrıları görebilirsiniz, Telefonunuza fotoğraflar, müzikler ve dosyalar gönderebilirsiniz. Kısaca telefonu elinize almadan bir çok şeyi yapabilirsiniz.

Bilgisayardan  Telefona Bağlanma Uygulaması

Uygulamamız uzun yıllardır takibinde ve kullanımında olduğumuz airdroid uygulaması. Bu uygulama ile telefonun kamerasını bile bilgisayardan izleyebilirsiniz. Bir çok ek özelliği ile sizin hayatınızı kolaylaştıracağına şüpheniz olmasın.

Çalışma mantığı oldukça basittir. En kolay yolu olarak aynı wifi ağında iseniz airdroid açtığınızda telefonunuzun ip adresi üzerinden bir port açıyor ve o ip ile bilgisayarınızın bağlanmasına izin veriyor. ( Bağlanırken onay istiyor, bunu ayarlar kısmından kapatabilirsiniz.) Sonrasında size airdroid’in kendine özgü arayüzü ile telefonun bir çok fonksiyonunu kullanmanızı sağlıyor. Bilgisayardan telefona bağlanma uygulamaları arasına en başarılı diyebileceğimiz program denebilir.

Eksikleri olarak gördüğümüz, telefon çağrıları, mesajları uygulama yükleme gibi bir çok özelliği olan uygulamada facebook messenger veya whatsapp uygulamalara yer verilmemiş. Muhtemelen bilgisayar üzerinde bunların kontrollerini yapabildiğimiz için olabilir ama yeni sürümlerinde bu özelliklerinde geleceğini düşünüyoruz.

Share on Facebook
Facebook
0Share on Google+
Google+
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on LinkedIn
Linkedin
Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Tumblr
Tumblr
0
Bunu paylaşmak ister misiniz...

Bu yazıya puan vererek diğer yazılardan daha fazla yararlı olduğunu bize bildirebilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Yazılara verdiğiniz derecelendirmeler site yönetimi tarafından yararlılığı göz önüne alınarak ilgi odağı olarak görülmektedir.

ڧ ZLine
Çılgınca şeyler yapmak geliyor içimden, dizginliyorum. Sonra birşey oluyor dizginlediğim için kendime kızıyorum. Sonra başka bir şey oluyor iyiki dizginlemişim diyorum. Sonra hoop tekrar başa.

Bir Cevap Yazın

Top